Zwymiotowanie pierwszej tabletki po przerwie

Witam, mam następujący problem. Po 7-dniowej przerwie wzięłam tabletkę antykoncepcyjną o stałej porze, tj. o 21, ale ok. godziny 22 wymiotowałam, po czym wzięłam tabletkę z zapasowego blistra i już wszystko było w porządku. Czy ochrona antykoncepcyjna została zachowana czy muszę jakoś dodatkowo się zabezpieczać - jeśli tak to przez jaki okres? Dziękuję za szybką odpowiedź.

Witam serdecznie! Pani szybka reakcja w postaci natychmiastowego przyjęcia tabletki z zapasowego blistra zapewniła zachowanie pełnej skuteczności preparatu. Nie ma zatem wskazań do stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia. Pozdrawiam