Zwymiotowanie tabletki antykoncepcyjnej

Witam serdecznie. Tabletkę przyjęłam o godzinie 21, lecz zwymiotowałam ją około 23.40. Źle się czułam i nadał wymiotowałam. Kiedy już było lepiej, przyjęłam jeszcze jedną tabletke ok. 2 w nocy, ponieważ wywnioskowałam, że tabletka mogła się nie wchłonąć. Czy dobrze zrobiłam? Antykoncepcja jest nadal zachowana? Dodam jeszcze, że był to 2 tydzień przyjmowania tabletek. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tak, postąpiła Pani prawidłowo. Jeśli wymioty następują w ciągu 4 godzin od przyjęcia tabletki, to przyjmujemy, że mogła ona nie wchłonąć się całkowicie i konieczne jest przyjęcie dodatkowej. Rozumiem, że następnego dnia połknęła Pani kolejną tabletkę,  przypadającą na ten dzień. Jeśli tak, to działanie antykoncepcyjne można uznać za zachowane.

Pozdrawiam serdecznie!