Zwyrodnienia stawów i kręgosłupa u 59-latka

Witam, Józef 59 lat choruję na zwyrodnienia stawów i kręgosłupa dwa dni temu pojawił się ból z prawej strony pod żebrem blisko mostka , przy ucisku dość mocno boli, od dłuższego czasu także puchnie mi prawa noga lekarz od żył wykluczył po swojej stronie ,pomimo że raczej się nie objadam mój brzuch jest coraz większy. Z poważaniem Józef J

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, ból nadbrzusza może być spowodowany np chorobą wrzodową czy chorobami pęcherzyka żółciowego lub wątroby. Może to być także objawem chorób serca. Natomiast ból kończyny dolnej z bardzo dużym prawdopodobieństwem jest spowodowany przez chorobę żył (zakrzepica) lub tętnic (miażdżyca). Proszę o konsultacje z gastroenterologiem, kardiologiem oraz chirurgiem naczyniowym. Pozdrawiam