Zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego a szum w uszach

Dzień dobry, czy zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego może powodować szum w uszach? Od jakiegoś czasu mam bowiem szum w uszach, a jednocześnie zwyrodnienie kręgosłupa. Zastanawiam się czy te dwa schorzenia mogą być powiązane. Jakie badania wykonać, aby potwierdzić, co tak naprawdę jest przyczyną szumu w uszach? Z czym tak w ogóle może wiązać się szum w uszach? Wcześniej nie miałam szumu w uszach. Nic podobnego mi nie dolegało. Teraz jednak szum się pojawił i gdzieś właśnie usłyszałam, że może to mieć związek ze zwyrodnieniem kręgosłupa. Czy to jednak możliwe? Jak się leczy takie przypadłości? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa szyjnego mogą być powodem występowania szumów usznych. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. W celu ustalenia przyczyny występujących objawów proszę udać się na wizytę do specjalisty neurologa.