Zwyrodnienie kręgosłupa u 39-latki

Prosze o diagnoze zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe w postaci drobnych osteofitów na przednich sasiadujacych krawedziach trzonów gregowego L-4 L-5 rozległych zmian przeciążeniowych w szpiku kostnym sasiadujacych partii tych trzonów kregowych znacznego stopnia zmniejszenie wysokosci przestrzeni miedzykręgowej L-4 L-5 i w umiarkowanym stopniu L-3 L-4 Zaawansowane zmiany degeneracyjne jąder miażdzystych L-3 L-4 L4 L-5 pROSZĘ O DIAGNOZE

Witam,
Z Pani opisu wynika iż choruje Pani na chorobę zwyrodnieniowa-dyskopatyczna. W zależności od dolegliwości leczenie polega na zastosowaniu farmakoterapii i rehabilitacji. Sugeruje pilna konsultacje u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu