Zwyrodnienie odcinka szyjnego kręgosłupa

Od ok. miesiąca boli mnie głowa. Ból jest raczej palący, tzn. pali mnie z tyłu i z przodu. W roku 2011 (prawie rok temu) byłam u neurologa też z bólami i zawrotami głowy. W tym samym czasie zrobiłam (czyli też rok temu) tomografię głowy - wszystko było okej. Natomiast po prześwietleniu odcinka szyjnego stwierdzono jego ZWYRODNIENIE. W tym samym czasie zrobiłam także badania w kierunku boreliozy - której nie stwierdzono, tylko chlamedia pnemonia wyszła nieco podwyższona - wynik 64. Oczywiście brałam na to antybiotyk. Teraz ok. 2 tygodnie temu robiłam wyniki krwi, wszystko jest okej, ob 9. W związku z powyższym mam pytanie, skąd te palące bóle głowy? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Witam!
Opisywane dolegliwości są dość niespecyficzne, ale mogą sugerować boreliozę. Test Elisa nie zawsze wykrywa przeciwciała, w tej sytuacji warto wykonać test Western Blot lub badanie PCR w płynie mózgowo rdzeniowym. Oczywiście mogą być również inne przyczyny, chociażby klasterowe bóle głowy. Zwyrodnienie odcinka szyjnego również może wpływać na objawy, wówczas warto rozważyć rehabilitację, może okazać się pomocna. Proponuję wyjaśnić do końca jako ewentualną przyczynę boreliozę z lekarzem chorób zakaźnych lub neurologiem zaznajomionym w temacie jeśli nie wykluczono jej do końca odpowiednimi badaniami. W tej chwili nie można powiedzieć nic więcej. Pozdrawiam serdecznie!