Zwyrodnienie plamki i bieguna tylnego w obu gałkach ocznych

Witam, dzisiaj podczas badań okulistycznych do pracy (do 3,5h przy komputerze) wykryto u mnie zwyrodnienie plamki i bieguna tylnego w obu gałkach ocznych. Mam 23 lata więc to nie AMD. Niestety Pani doktor nie udzieliła żadnych dodatkowych informacji. Skąd w tak młodym wieku takie zwyrodnienie? Jakie są objawy oprócz pogorszenia wzroku? Jak leczyć i jakie badania zrobić?

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
bez znajomości przyczyny i rozległości- trudno doradzić konkretne działanie. Najlepiej skonsultować wynik z lekarzem okulistą.