Zwyrodnienie plamki żółtej oka a stosownie kropli

Witam,moja mama zachorowała na zwyrodnienie plamki żółtej prawego oka,ma w nim już druzy i również bardzo duże męty.Lekarz okulista zalecił stałe przyjmowanie Lutezanu omega3,wapna,kropli Vitreolent,kropli Yellox.Niestety po tych ostatnich mamę bardzo szczypia oczy i ma zaburzenie widzenia,na szczęście przejściowe(jak do tej pory).Mamy obawy czy krople te nie zaszkodzą i nie uszkodzą sprawnego oka.Proszę o pomoc-dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę stosować leki zgodnie z zaleceniem specjalisty okulisty. Żaden z wymienionych preparatów bez wątpienia jednak nie uszkodzi zdrowego oka - proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu. Jeśli po jednym z preparatów pojawiły się objawy nadwrażliwości, sugeruję ponowną konsultację z lekarzem prowadzącym.