Zwyrodnienie stanów kolanowych widoczne w RTG

Witam serdecznie .... Miałem robione zdięcie rtg kolan i opis mam nastepujacy ..." Zmiany zwyrodnieniowe w obu stawach kolanowych - zmiany wytwórcze na krawędziach powierzchni stawowych,zaostrzenie wyniosłości miedzykłyckowej po stronie prawej. Szerokość szpar stawów kolanowych prawidłowa. Nieregularne zageszczenie w obrebie górnej cześći lewej kosci piszczelowej - chrzestniak srodkowy ewentualnie zawał szpiku "..... moze mi ktos powiedziec co to znaczy ? chyba powinieniem sie zacząc martwić ?

Magdalena StusiĹska

Taki wynik najlepiej skonsultować z lekarzem ortopedą- aby odniósł się do opisanej zmiany- jest to zmiana łagodna, ale może złośliwieć- ortopeda zleci odpowiednie leczenie. Zmiany zwyrodnieniowe jak na razie nie wymagają interwencji chirurgicznej, jednak być może przy usuwaniu chrzęstniaka uda się 'podreperowac' i resztę kolana. Proszę się nie martwić aż tak bardzo!