Zwyrodnienie stawów kolanowych i biodra a stopień niepełnosprawności

czy jeśli mam zwyrodnienie dwóch stawów kolanowych i biodra to jaki to stopień niepełnosprawność

Szanowany Panie, wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby zwyrodnieniowej tych stawów oraz Pana stanu klinicznego. Jeżeli choroba jest w poczatkowych stadium i wywołuje niewielkie doelglwiości bez zaburzenia Pana mozliwości lokomocyjnych to orzeczony może być co najwyżej stopień lekki. Jeżeli porusza się Pan z trudem ale samodzielnie i jednocześnie został zakwalifkiowany do endoprotezoplastyki tych stawów (co jest potwierdzone w badaniu RTG) to najprawdopodobniej spełnia Pan wymogi stopnia umiarkowanego. Jeżeli dodoatkowo nie jest Pan w stanie poruszac się samodzielnie - to stopień znaczny. Ostatecznie decyduje o tym lekarz komisji na podstawie dostarczonej dokumentacji oraz badania klinicznego. Pozdrawiam