Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 2 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zwyrodnienie stawów kolanowych i biodra a stopień niepełnosprawności

czy jeśli mam zwyrodnienie dwóch stawów kolanowych i biodra to jaki to stopień niepełnosprawność
MĘŻCZYZNA, 53 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Szanowany Panie, wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby zwyrodnieniowej tych stawów oraz Pana stanu klinicznego. Jeżeli choroba jest w poczatkowych stadium i wywołuje niewielkie doelglwiości bez zaburzenia Pana mozliwości lokomocyjnych to orzeczony może być co najwyżej stopień lekki. Jeżeli porusza się Pan z trudem ale samodzielnie i jednocześnie został zakwalifkiowany do endoprotezoplastyki tych stawów (co jest potwierdzone w badaniu RTG) to najprawdopodobniej spełnia Pan wymogi stopnia umiarkowanego. Jeżeli dodoatkowo nie jest Pan w stanie poruszac się samodzielnie - to stopień znaczny. Ostatecznie decyduje o tym lekarz komisji na podstawie dostarczonej dokumentacji oraz badania klinicznego. Pozdrawiam

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy