Zwyrodnienie stawów kolanowych u 65-letniej osoby

Mam obecnie 65 lat choruję na zwyrodnienie stawów kolanowych kilka lat temu proponowano mi operacje i wymianę stawów ale odmówiłem, obecnie sytuacja coraz bardziej się pogarsza szukam ratunku ale farmakologicznego.

Dzień dobry,

Czy w jakikolwiek sposób próbował Pan leczyć zwyrodnienie stawów kolanowych? Mam tutaj na myśli fizjoterapię (zabiegi fizykalne, ćwiczenia- kinezyterapię itp), wiskosuplementację czy też przyjmowanie preparatów, które powstrzymują rozwój zmian zwyrodnieniowych. W przypadku, w którym powyższe działania nie są w stanie złagodzić dolegliwości bólowych, jedynym dobrym rozwiązaniem jest wstawienie endoprotezy stawu kolanowego. Może warto jeszcze raz porozmawiać z lekarzem na temat tego zabiegu?

Pozdrawiam serdecznie.