Zwyrodnieniowe zapalenie stawu kolanowego

Witam.Od lat choruje na zwyrodnieniowe zap.stawu kolanowego.Ze wzgledu na inne choroby m innymi miastenia leczenie jest ograniczone.Chcialabym zastosowac Czarci Pazur , aby zahamowac proces zapalny , oraz siarczan glukozaminy, siarczan chondroidyny oraz MSM.Jakie leki dostepne sa na rynku jako najlepsze?Chondroidyna nie moze byc ze zmielonej chrzastki, MSM ma byc otrzymany w procesie destylacji a nie krystalizacji.Za konkretna odpowiedz z gory dziekuje.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zarówno siarczan chondroityny jak i glukozaminy są preparatami, które mogą dać efekty w walce z chorobą zwyrodnieniową. Natomiast co do preparatu o nazwie Czarci Pazur nie ma dowodów co do skuteczności, jednakże mogą mieć potencjalne właściwości łagodzące bóle stawowe. Zalecam swoje przemyślenia omówić z lekarzem prowadzącym i wspólnie wybrać najlepszą drogę leczenia. Pozdrawiam.