zy podczas stosunku z partnerem po wazektomii bez dodatkowych zabezpieczeń jest możliwość zajścia w ciąże?

Dzień dobry. Czy podczas stosunku z partnerem po wazektomii bez dodatkowych zabezpieczeń jest możliwość zajścia w ciąże? (Ostatnie badanie wykonywane miał miesiąc temu, plemników w ejakulacie nie stwierdzono jedynie komórki okrągłe). Czy zalecana jest dodatkowa forma antykoncepcji? Dodam, że ciąża może poważnie zagrażać mojemu zdrowiu z powodu choroby. Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Trzeba pamiętać że do czasu zbadania nasienia po zabiegu wazektomii należy się dodatkowo zabezpieczać. Plemniki pozostają żywe w prostacie (powyżej miejsca zablokowania nasieniowodu) gdzie są przechowywane do 3 miesięcy.

Więcej informacji o wazektomi: http://wazektomia.warszawa.pl

Pozdrawiam

Robert Kulik