Życie po śmierci ojca

Ja poradzić sobie z nieprzeżyta żałobą. Mój ojciec zmarł jak miałam 10 lat od tego czasu minęło sporo czasu a ja nadal nie pogodziłam z jego odejściem. Nie wiem co czułam oprócz lęku i przerażenia. Ciągle się bałam ,wstydziłam się że nie mam ojca.A szkoła traktowała mnie jak złą, nie liczyła ze daniem bo półsierota. Dziękuje

Dzień dobry,

Może Pani skorzystać z pomocy u psychoterapeuty lub psychologa (np.: PZP, Poradnia Psychologiczna - w ramach NFZ, lub prywatnie).

Witam,
Myślę że czas jaki trwa przeżywanie żalu po stracie ojca jest bardzo długi. Prawdopodobnie przyczyna pani lęku i depresji mogą być także inne sprawy które blokują poradzenie sobie ze stratą (może ważnym tematem jest poczucie wartości, relacje z innymi ludźmi). Proponowałabym rozważyć podęcie psychoterapii. Wtedy będzie pani miała czas i miejsce na zastanowienie się nad swoją sytuacją, analizę i zrozumienie tego co się z panią dzieje.

Witam,

myślę, że warto byłoby żeby poszukała Pani dla siebie terapeuty. Ludzie często przychodzą na terapię właśnie w takim celu: żeby zrozumieć co się z nimi dzieje i poukładać sobie życie po stracie kogoś bliskiego, nawet jeśli ta strata miała miejsce przed laty, w dzieciństwie.

Pozdrawiam!