Życie po usunięciu płuca z powodu guza i zwapnienia

Witam serdecznie, tata miał prześwietlenie płuc które wykazało guz lewego płuca i jego zwapnienie, PET guz średnicy 7.99 cm opis guz złośliwy IIIA T4 (N0 M0) co to znaczy? Dzisiaj ma mieć usuwane operacyjnie to płuco,jaki są szanse ze nie będzie przerzutow i czy bez jednego płuca prowadzi się normalne życie? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Usunięcie płuca na pewno spowoduje pewne ograniczenia w życiu, ale daje największe szanse na wyleczenie.
Proszę omówić te wątpliwości z chirurgiem klatki piersiowej