Życie w nieustannym stresie i lęku

Witam.Mam wstydliwy dla mnie problem.Od dłuższego czasu żyję w ciągłym lęku i stresie.Na początku był to tylko lęk związany ze szkołą,w związku z tym dostałam nauczanie w domu..ale teraz jest tylko gorzej,ciągle czuję się ''w strachu'',przestałam wychodzić w ogóle na dwór,nie spotykam sie już z przyjaciółmi.Do tego doszły ''dziwne'' myśli.Cały czas mam wrażenie że mam brudne ręce i że musze je umyć,mam też tiki głowy,nóg..wstydze sie iść do psychologa czy psychiatry.Czuję się jak wariatka..

Dzień dobry,

Pani objawy chorobowe same nie miną, stąd najlepsze co może Pani zrobić dla siebie - to podjąć się leczenia, pomimo odczuwanego wstydu/skrępowania.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Zaburzenia lękowe i natręctwa mają najczęściej podłoże emocjonalne. Należy koniecznie skontaktować się z lekarzem psychiatra i psychologiem i rozpocząć psychoterapię. Są to specjaliści, którzy nie tylko znają podobne zaburzenia, nie są one dla nich czymś nietypowym czy wstydliwym, ale także potrafią je leczyć. Warto dać sobie szansę na satysfakcjonujące życie bez lęku, wycofania i bierności.

bez pomocy specjalisty trudno bedzie Pani to ogarnac...a z czasem bedzie gorzej....moze Pani podjac dorosłą decyzje, czy pielęgnować wstyd, czy rozstac się ze strachem, "dziwnymi myślami" i natręctwami...odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza