Żylak na łydce, ból kolana, drętwienie kończyn i ból pośladka w 7. miesiącu ciąży

Mam 34 lata, jestem w trzeciej ciąży (7 mc). Kilka tyg temu pojawił się duży żylak na łydce lewej nogi. Jeszcze przed ciążą zdarzało się że bolało mnie lewe kolano podczas leżenia na lewym boku, w ciąży objaw się bardzo nasilił. Niedawno do tego doszło lekkie drętwienie lewej łydki i ból w lewym pośladku. Lewa noga jest jakby lekko sinawa w porównaniu z prawą, na prawej nie ma żylaków ani pajączków, na lewej sporo. Lewa jest cieplejsza od prawej. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Dziękuję za pomoc.

Raczej obecne dolegliwości bólowe w zakresie kończyny dolnej nie są związane z układem żylnym lecz być może przeciążeniem kręgosłupa. Co do zmian żylakowych, zwiększonego ucieplenia kończyny dolnej oraz zasinienie proszę bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Trzeba określić czy nie doszło do zapalenia żył kończyny dolnej (być może wykonać USG Doppler celem uszczegółowienia diagnostyki) i ewentualnie wprowadzić odpowiednie leczenie.