Żylak na nodze i ból łydki u kobiety w ciąży

Dzień dobry jestem w ciaży i strasznie boli mnie prawa noga zrobily mi sie fioletowe pajaczki przypominające siniak ktore strasznie pieka łydke ostatnio mialam jak kamien dosc czest mnie boli ogolnie mam zylaka na calej nodze az do pachwiny czy to zagraza mojemu zyciu i dziecka?

Witam serdecznie. W celu oceny obecności ewentualnej zakrzepicy żylnej oraz źródła występowania pajączków/żylaków należy szybko wykonać usg doppler. Konsultacja angiologa pozwoli zastosować wyroby kompresyjne o odpowiedniej sile ucisku. Z leczeniem zabiegowym zmian żylnych proszę się wstrzymać aż do zakończenia karmienia piersią. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog