Żylak w obrębie podudzia a zabieg operacyjny

Panie Doktorze, Jestem szczuply,mam zylaka lewego podudzia,nie chce operacji,jesc dosc spory,czuje noge, takie uczucie dziwne, niby ciezkosc, leciutenki bol,ale jak noga jest u gory to zylak prawie znika, co robic???

Tylko leczenie zabiegowe może bezpowrotnie wyleczyć zmianę i doprowadzić do całkowitego ustąpienia dolegliwości. Jeśli nie jest Pan na takie leczenie zdecydowany jedynie skuteczną może być kompresoterapia czyli stosowanie np. podkolanówek uciskowych o 2 stopniu ucisku oraz leki flebotropowe (np. preparaty na bazie diosminy).

Lek. Tomasz Stawski

Szanowny Panie - należy przede wszystkim udać sie do flebologa, lub chirurga naczyniowego. Jest kilka metod leczenia żylaków, ale najpierw trzeba je ocenić.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg