Żylaki i uszkodzone zastawki a ćwiczenia na orbitreku

Witam, mam problemy z żylakami dokładniej mówiąc na lewej nodze są uszkodzone zastawki. Z polecenia lekarza nosze pończochy uciskowe II stopnia bo niestety ten żylak mnie boli. Chciałaby się dowiedzieć czy w takim przypadku mogę wykonywać ćwiczenia na orbitreku ? Dodam że jak narazie ćwiczę na rowerku stacjonarnym. Bardzo proszę o podpowiedź czy ćwiczenie na tego rodzaju maszynie nie zaszkodzi moim nogą.
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Może Pani wykonywać ćwiczenia na tym urządzeniu, należy jednak pamiętać by obciążenie/opór było minimalne.
Lepiej wykonywać więcej powtórzeń "lekkich" niż uzyskiwać efekt wchodzenia pod górę.
Powinna Pani wykonywać ćwiczenia mając prawidłowo założone pończochy/rajstopy przeciw-żylakowe.
Ćwiczenia spowodują uruchomienie pompy mięśniowej co pozwoli na łatwiejszy odpływ chłonki i zmniejszenie obrzęków oraz uczucia ciężkości nóg.