Żylaki kończyn dolnych i pajączków kończych dolnych

Dobry wieczor, zwracam się z prośbą o udzielenie porady w sprawie żylaków kończyn dolnych i pajaczkow kończyn dolnych. Posiadam ich sporo (odziedziczone po rodzicach i dziadkach z obu stron). Okazalo sie, ze w moim przypadku, na dzień dzisiejszy jest to problem estetyczny a nie problem z układem krwionośny. W jaki sposób moje się tego pozbyć z nóg oraz jak zapobiegać powstawaniu nowych?? Mam 28 lat, nie chodzę w sukienkach i spodniczkach, chyba ze w tajstopach. Jest to dla mnie spory kłopot.

Proszę udać się na konsultację do flebologa lub lekarza medycyny estetycznej. Zapobiegawczo można nosić rajstopy antyżylakowe, nie stosuje się gorących kąpieli, nie trzymamy nóg jedna na drugiej przez długą chwilę. Staramy się nie stać wielu godzin.

W pierwszej kolejności proponuję wykonać badanie USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych; odpowie ono na pytanie, czy mnożące się pajączki nie są pierwszym objawem rozwijającej się przewlekłej niewydolności żylnej. Jeśli w/w badanie nie wykaże patologii, proponuję korektę naczynek z użyciem lasera Nd:Yag.