Żylaki kończyn dolnych u 15-latka

Żylaki kończyn dolnych u 15-letniego syna? Zauważyłam u syna żylaki na nogach. Ma już ich dwa, a żyły są mocno widoczne, gdy dłużej stoi. Niestety jest obciążony genetycznie, bo ja mam żylaki, w mojej i męża rodzinie pojawiały się żylaki. Syn mówi, że często w szkole bolą go nogi. Nie uprawia żadnego sportu, ale nie siedzi ciągle przed komputerem, więc nie wiem skąd to się wzięło. Jak mogę mu pomóc?

To zapewne następstwo przewlekłej niewydolności układu żylnego kończyn dolnych związanych z genetyka. Niestety taki stan może już wymagać leczenia operacyjnego. Jednak celem dokładnej diagnostyki wskazane byłoby wykonanie USG Dopplera naczyń żylnych i konsultacja z chirurgiem naczyniowym.