Żylaki macicy po porodzie

Witam. Mam żylaki macicy lekarz nie zlecił żadnego leczenia bo powiedział ze nie ma na to leczenia i ze tylko za kilka lat może mnie bolec. Jestem 4 lata po porodzie i pewnie stąd je mam. W internecie czytam wszędzie ze jest to poważne schorzenie I bezwzględnie trzeba to leczyć a metod leczenia jest mnóstwo. Wydawało mi się ze chodzę do lekarza , który wie co mówi informując mnie j.w. i że nic mi się z tego powodu nie stanie. Boje się ze może dojść do zatorowosci plucnej.

Możliwość zatorowości płuc w przypadku żylaków macicy jest znikome i raczej nie stanowi zwiększonego ryzyka takiej sytuacji klinicznej. Może jest wiele metod leczenia żylaków macicy, ale wykazują dużą nieskuteczność.

Niewydolność żylna miednicy mniejsze, której wyrazem mogą być żylaki przymacicza, hemoroidy, nietypowe żylaki kończyn dolnych z dokuczliwymi objawami wynikającymi z nadciśnienia żylnego - wymagają leczenia zabiegowego i jest ono możliwe. Polega na wyeliminowaniu przyczyny zastoju żylnego w miednicy małej - na drodze embolizacji żylnej, implementacji stentów żylnych czy zastosowaniu obliteracji chemicznej.

dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog
lukasz_szczygiel@o2.pl
www.skleroterapia.eu