Żylaki macicy - skąd się biorą i czemu je wyczuwam w pochwie?

Witam! Od miesiąca zmagam się z dziwnym rozlanym bólem, który zlokalizowany jest po prawej stronie ciała. Odczuwam go silnie głęboko w pochwie, promieniuje na odbyt i pachwinę. Do tego odczuwam osłabienie prawej kończyny, podobno zwiazane z dyskopatią, którą wykryto u mnie dwa lata temu. Z początku bylo podejrzenie, że to ucisk nerwu w okolicy krzyżowej w odcinku L-S. Było to dla mnie dziwne, żeby ból ten był odczuwalny tak mocno w górnej części pochwy, ale przyjęłam to do wiadomości. Zaaplikowano mi leki przeciwzapalne w postaci zastrzyków i ból zniknął. Po zastrzykach dzień przerwy i dalej powtórka. Miałam robione usg jamy brzusznej, podstawowe badania morfologiczne, badanie moczu. W pochwie - w tej okolicy bólu - wyczułam małe guzki wielkości malutkich twardych koralików i zgłosiłam to ginekologowi, który badał mnie także przezodbytniczo i powiedzial, że mam dość duże żylaki macicy. Dostałam na to czopki rozrzedzające krew, antybiotyk. Mam wątpliwości: skoro są to żylaki macicy to dlaczego są wyczuwalne w pochwie? przeciez jest ona umiejscowiona znacznie niżej; po drugie - skąd biorą się takie żylaki? Słyszałam, że pojawiają się w ciąży i potem znikają, a ja jestem 7 lat po porodzie. Czy mogą one powodować tego typu bóle...? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam serdecznie!
Żylaki są manifestacją przewlekłej niewydolności żylnej. Zwykle zlokalizowane są w podudziach, choć mogą wystąpić w innych partiach ciała, np. w macicy. Prawdą jest, że żylaki macicy występują głównie w czasie ciąży, ale nie jest to reguła. W Pani przypadku możliwe jest, że już wcześniej występowały żylaki, których nie miała Pani do tej pory zdiagnozowanych, które z czasem systematycznie rosły osiągając tak duże wymiary, że doszły aż do pochwy.W obecnej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie badań, które ocenią wielkość i miejsce wychodzenia żylaka.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty