Żylaki na obu łydkach u 24-latki

Mam 24 lata i już mam żylaki na obu łydkach! Myslę, że jest to spowodowane siedzącym trybem życia. Nie mam nadwagi i od czasu do czasu jeżdżę na rowerze po górach (60-70km). Co tu robić? Dodam, że często mam uczucie zimnych stóp.

Małgorzata Panek

Powstawanie żylaków może być związane z budową żył. Czy Pana rodzice mają żylaki? Radziłabym skonsultować się z chirurgiem naczyniowym, który po zbadaniu Pana poradzi odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam