Żylaki nasady języka u 25-latki

Dzień dobry, W czerwcu zdiagnozowano u mnie żylaki nasady języka. Operację wyznaczono mi na maj 2016. Jednak na wizycie laryngolog nie powiedział mi co do czasu operacji powinnam stosować na ból gardła, który ostatnio coraz częściej mi dokucza. Czasem używam syropu prawoślazowego ale mało pomaga. Proszę o radę co mogę stosować na gardło aby przetrwać do operacji. Dodam, że nie palę papierosów.

Nie operuj żadnych żylaków nasady języka! Nie znam takiej choroby chociaż jestem chirurgiem głowy i szyi od 30 tu lat, ktoś Cię bajeruje. Poszerzone naczynia żylne na nasadzie języka to taka jego wrodzona uroda. Uciekaj stamtąd.