Żylaki nóg- aktywność fizyczna

Byłam kiedyś u lekarza i powiedział, że najlepsza jest umiarkowana aktywność fizyczna. Nie rozumiem tego do końca. Lubię chodzić, długie spacery wiele kilometrów. Trochę wtedy bolą mnie nogi. Czy powinnam tego zaprzestać.? Ile godzinne spacery są wskazane, a sport? Czy nadmierne bieganie skończy się żylakami? Pomóżcie
ponad rok temu

Witam,
Osoby cierpiące z powodu żylaków powinny przede wszystkim unikać długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej z opuszczonymi nogami oraz pozycji stojącej. Aktywność fizyczna-chodzenie czy bieganie-jest jak najbardziej wskazana i ma znaczenie szczególnie w zapobieganiu chorobie. Jednak kiedy żylaki się już pojawią aktywność fizyczna jest nadal wskazana-zapobiega postępowi choroby, spowalnia go. Intensywność wysiłku zależy od nasilenia choroby, które wymaga oceny lekarskiej. Zatem precyzyjną odpowiedź na swoje pytanie uzyska Pani od lekarza, który oceni stopień nasilenia żylaków w Pani przypadku.

Pozdrawiam