Żylaki odbytu i świąd

Witam, Moim problemem od kilku mcy są chyba żylaki odbytu zewnętrzne, który wyczuwam pod palcem w ostatnim czasie dosyć częściej. Na chwile obena nie mam zadnym innych objawow sporadnyczny swiad,wczesniej byl on uporczywy Stosowałam procto glyvenol,uniroid hc czopki, anusol maść. Nic nie pomogło żylak zewnętrzny jest wyczuwalny. Mieszkam w UK w okresie świątecznym dopiero będę w Polsce i moje pytanie do jakiego mam lekarza się udać chirurg czy proktolog?czy to od razu będzie mozna wyciac?dzie

Lek. Tomasz Budlewski

Czy od razu zabieg zależy od stopnia zaawansowania. Proponuję udać się do lekarza proktologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.