Żylaki powrózka nasiennego a rozwój płodowy dziecka

Witam, prawdopodobnie mam żylaki powrózka nasiennego. Nie byłem z tym nigdzie w poradni, gdyż nic nie boli i nie wiedziałem co to jest. Po przeczytaniu publikacji internetowych jestem pewny, że mam właśnie żylaki. Czytałem, że mogą one prowadzić do niepłodności, tymczasem okazuje się, że moja kobieta jest w piątym tygodniu ciąży. Dlatego chciałem zapytać, czy może to mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka? Chciałem też zapytać, ile kosztuje zabieg usunięcia żylaków, gdybym chciał dokonać prywatnie i jaka metoda jest najlepsza? Słyszałem, że jest kilka. Jeżeli jest taka możliwość, to prosiłbym też w skrócie opisać na czym polega taki zabieg i jak długo się goi. Bardzo proszę o odpowiedż.

Oczywiście, aby potwierdzić rozpoznanie żylaków powrózka nasiennego należy w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z urologiem. Zapewne konieczne okaże się także wykonanie USG Dopplera powrózków nasiennych co dokładnie oceni stan zaawansowanie ewentualnie występujących żylaków. Bezobjawowe żylaki do 2 stopnia zaawansowania nie wymagają leczenia operacyjnego. Nie ma żadnego niekorzystnego wpływu Pana ewentualnych żylaków powrózka nasiennego na rozwój płodowy Pana dziecka.
Wszystkie informacje na temat żylaków powrózka nasiennego, wskazań do ich leczenia oraz metod operacyjnych można znaleźć na stronie:
http://www.echirurgia.pl/zylaki/wskazania_metody_leczenia_zylakow_powroz...
Obecnie najbardziej poleca się metodę laparoskopowego leczenia operacyjnego żylaków powrózka nasiennego jako najbardziej korzystną, dającą najmniej powikłań, najbardziej skuteczną i szybką w rekonwalescencji pooperacyjnej. Koszt wykonania prywatnie takiego zabiegu oscyluje w granicach 3-4 tys. złotych. Rekonwalescencja po takim zabiegu to 2-3 tygodnie.