Żylaki powrózka nasiennego a starania o ciażę

Dzień dobry, lekarz wykrył u mojego męża tydzień temu żylaki powrózka nasiennego ale musi jeszcze zrobić usg żeby to potwierdzić. W tamtym roku zaszłam w ciążę w drugim cyklu, jednak synek był chory miał rozszczep kręgosłupa i inne wady. Czy żylaki mogły mieć na to jakiś wpływ? Czy możemy się teraz starać o dziecko czy powinniśmy poczekać i zrobić dodatkowe badania?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej żylaki powrózka nasiennego nie mają wpływu na tego typu zmiany. Proponuję udać się na USG aby potwierdzić wstępne rozpoznanie i następnie sądzę, że można się starać.