Żylaki przełyku i zakrzepica żyły wrotnej

Witam moja mama ma żylaki przełyku 3 stopnia nie krwawią oraz zakrzepicę żyły wrotnej może ktoś z państwa nam powie co mamy robić jaki jest przebieg leczenia bo mama jest odsyłana .Miała skierowanie do szpitala nie przyjęli jej kazali zrobić najpierw badania gastroskopie itp. po badaniach mama dzwoniła na oddział tez jej nie przyjeli bo żylaki nie krwawią do lekarza prywatnie wizyta dopiero w listopadzie .Proszę tylko o wyjaśnienie czy to jest bardzo niebezpieczne.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udac się do lekarza gastroenterologa, po badaniu bedzie mozna coś więcej powiedziec i zalecić odpowiednie dalsze postępowanie. proponuję udac się ponownie do szpitala.