Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Żylaki w pachwinach i na narządach rodnych po zakrzepicy

Witam serdecznie ! Przebyłam zakrzepicę żył głębinowych prawej kończyny dolnej, po której mam sporo żylaków, a w pachwinach i na narządach rodnych porobiły mi się takie jakby żylaki. Nie wiem dokładnie co to jest, ale wygląda jak żylak jest miękkie, wypukłe i jak się to dotknie to wydaje się jakby w środku coś przepływało, a do tego wszystkiego to bardzo brzydko wygląda, aż mój mąż unika zbliżeń. Lekarz powiedział, że nie ma na to lekarstwa ! Czy naprawdę nie ma sposobu na pozbycie się tego ?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Czym są żylaki?

Witam serdecznie, podstawą jest wizyta u dobrego naczyniowca z usg dopplerowskim. Jeżeli doszło do zakrzepicy żyły biodrowej i jest ona nadal niedrożna, żylaki krocza to zastępcza droga odpływu krwi z nogi. Wówczas można myśleć o stentowaniu żyły biodrowej, co spowoduje ustąpienie bezoperacyjne tych żylaków. Proponuję kontakt z drem hab. Tomaszem Urbankiem (szpital Angelius w Katowicach). Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i angiologii. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz certyfikat PTU w dziedzinie ultrasonografii naczyń. Członek Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Towarzystwa Internistów Polskich. Autor licznych publikacji naukowych.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy