Żyłki na oczach w wyniku noszenia soczewek kontaktowych

Witam. Nosze soczewki od miesiąca ,są to Air Optix Aqua ,płyn do soczewek to OPTI-FREE pure moist ,zauważyłem że pojawiają się żyłki na oczach ,nie są wielkie ale wiadomo jak pojawi się ich więcej to jest to widoczne ,po miesiącu noszenia soczewek udałem się do okulisty ,zbadał mi oczy ,zrobił mi dno oka oraz zbadał rogówkę mam wszystko w porządku ,a o żyłkach nic nie wspomniał,soczewki aplikuje z 10 sekund na jedno oko ,nie czuje bólu podczas noszenia ,pytanie od czego mogą mi się robić żyłki ?

Witam.Nosi Pan krótko . jest bardzo ciepło i sucho i jest wiosna, To najgorsza pora żeby zacząć nosić soczewki. Naczyńka przyrąbkowe są objawem albo ucisku na rąbek rogówki przez brzeg soczewki albo za małego nawilżenia. Soczewki ma Pan bardzo dobre,liczę że krzywiznę też dobrze dobraną.Trzeba odwrócić powieki i zobaczyć załamki. Dno oka nie jest potrzebne. Można też wybarwić np. Zielenią lizarynową rogówki i będzei widać w czym problem. Pozdrawiam