Żyły głębokie bez cech zakrzepicy żylnej, układ żylny głęboki drożny

Badanie USG kończy dolnych: Żyły głębokie bez cech zakrzepicy żylnej, układ żylny głęboki drożny, refluks nieobecny. Żyły odpiszczelowe: prawa nie wydolne bez refluksu. Żyły odstrzałkowe: lewa odcinkowo niewydolna, poza tym wydolne bez refluksu. Proszę o interpretacje wyniku ?

Wynik świadczy tylko o niewydolności żylnej w zakresie prawej żyły odpiszczelowej wielkiej i odcinkowo w zakresie lewej żyły odszczałkowej. Dalsze postępowanie zależy od klinicznego stanu żył i objawów z niewydolnością związanych. Musi zadecydować w tej sprawie chirurg prowadzący.