Żyły głębokie drożne, jednak niewydolne

Witam. Zmagam się z żylakami. Po wykonaniu USG okazało się, że żyły głębokie są drożne, jednak niewydolne, podczas próby Valsavy obecna duża fala zwrotna. Zastawka w ujściu VSM wydolna, pień 5-8mm. W górnym odcinku VSM jest wydolna. W połowie uda do VSM dochodzi niewydolna żyła łącząca od żył udowej, drugi pefrormator widoczny jest 10 cm nad kostką i na tym odcinku VSM jest niewydolna. VSP wydolna. Czy zamknięcie odcinka łączącego poprzez skleroterapie to dobre rozwiązanie? Pozdrawiam.

Myślę, że raczej wskazane byłoby leczenie operacyjne klasyczne lub metodą laserową z zamknięciem całej żyły odpiszczelowej wielkiej.