Żyły na nogach a stosowanie masażera - czy są jakieś przeciwwskazania?

Witam! Mam niecałe 30 lat i odkąd pamiętam widoczne żyły, zwłaszcza na jednej z nóg (jeszcze bardziej się uwidoczniły po 2 ciążach), które na szczęście mi nie dokuczają, nie puchną mi też kostki, tylko niezbyt ładnie to wygląda. Byłam nawet z tym u specjalisty, który przeprowadził usg obu kończyn i powiedział, że na razie nie ma się co tym przejmować, bo nóżki sa minimalnie niewydolne i tyle, nic z tym nie robić!!! Powiedział tylko, że mam unikać gorąca itp. Jakiś czas temu dostałam elektryczny masażer w prezencie, tylko nie wiem czy mogę go stosować na nogi, czy to będzie wskazane w moim przypadku? Poza tym po porodzie od jakiegoś czasu pojawiła mi się niewielka przepuklina pępkowa (mam krzywy pępek!) i nie wiem czy użycie masażera w celu ujędrnienia go w ogóle jest możliwe w moim przypadku. Czy ja mogę ćwiczyć?? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, jak z Pani opisu wynika, to tylko pozazdrościć nóżek. Prosta zasada mówi: nie ma dolegliwości, nie ma więc choroby. Problemem jest prawdopodobnie Pani delikatna i cienka skóra, która jest bardzo ,,przezroczysta” dla układu skórnych żył siatkowatych, które ma każdy, a u mężczyzn są one najmniej widoczne z racji tego, że mężczyźni są bardziej ,,gruboskórni”. Kobiety mają cieńszą i delikatniejszą skórę. Problemem jest natomiast pępek. Koniecznie proszę zgłosić się do chirurga, być może wskazana plastyka operacyjna przepukliny. Co do masażera - proponuję korzystać z niego bez obawy. Warto masować nogi w kierunku od stóp ruchem kolistym do środka ciała. Poprawi to przede wszystkim odpływ limfy z kończyn.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty