Żywienie 11-miesięcznej córki

Witam mam 11 miesieczna coreczke ktora glownie jest na piersi ,nie toleruje butelki ,nawet jedzenie lyzeczka idzie slabo a jezeli pije z kubka to bardzo male ilosci .Jestem zmeczona nocne karmienie zaczynam o 20 i trwa do 24 a i tak budzi sie jeszcze w ..nocy

Witam serdecznie,
wprowadzanie nowych pokarmów do diety dziecka jest trudnym i żmudnych procesem wymagającym od mamy żelaznej konsekwencji i ogromnej cierpliwości. 11 miesięcy to okres w którym dziecko powinno jeść już większość produktów (zgodnie ze schematem żywienia początkowego). Czasem potrzeba nawet kilkunastu prób zanim dziecko zaakceptuje nowy smak/pokarm. Nie wolno się jednak zniechęcać i raczej założyć, że jest to norma. Karmienie piersią wiąże się również z poczuciem bezpieczeństwa i bliskości, dlatego odstawianie od piersi jest często trudne zarówno dla dziecka jak i dla mamy.
W razie dalszych problemów, proszę zwrócić się o poradę do lekarza pediatry.
Pozdrawiam.