Żywienie 8-latka z chorobą Perthesa

Mam syna 8letniego który choruje na Perthersa i od kąd zaczął chorować bardzo przybrał na wadzę chciałabym mu pomóc i stąd moje pytanie do dietetyka co syn powinien jeść a czego unikać.Z góry bardzo będę dziękowała za odpowiedz

Witam,

przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby masa ciała nie obciążała znacznie stawów. Z drugiej strony dieta musi być idealnie dobrana, aby chłopiec mógł rosnąć i aby dieta wspomagała leczenie.
Dobrze byłby zatem dobrać dietę indywidualnie. Wiadomo na pewno, że z jadłospisu trzeba wykluczyć całe tzw. śmieciowe jedzenie i słodkie picie.

Zachęcam do kontaktu po indywidualną dietę

Ewa Ceborska