Żywienie i aktywność fizyczna 4 tygodnie po laparoskopii gastric bypass

witan serdecznie prosze mi pomodz jestem 4 tygodnie po operacji laparoskopii gastric bayppas zaczynam juz jesc jedzenie o normalnej konsystencji bardzo prosze o rade co moge jesc a czego mam unikac i jakiej aktywnosci fizycznej poswiecac sie bardziej aby efekty byly zadawalajace a skora choc odrobine sie wchlonela bardzo prosze o pomoc

Witam,
proszę stosować dietę lekkostrawną, czyli unikać pokarmów smażonych, a skupić się na gotowanych, pieczonych lub duszonych. Dobrym pomysłem jest zaczynać od zup wszelkiego rodzaju, czy zup-kremów. Nie zalecane są pokarmy smażone, czy wzdymające, dlatego powstrzymałabym się od schabowego i kapusty z grochem :)
Zalecana jest umiarkowana aktywność fizyczna, czyli spacery, nawet typu nordic walking, rower (ale w chwili obecnej raczej stacjonarny), pływanie.
Dobrym pomysłem na szybkie obkurczenie skóry są regularne masaże.