Żywienie i higiena 1,5-rocznej córki z atopowym zapaleniem skóry

U mojej córki zdiagnozowano dzisiaj Atopowe Zapalenie Skóry co jej powinnam dawać do jedzenia i picia ? I jak muszę dbać o jej higienę ,żeby jej nie zaszkodzić? Proszę o szybką odpowiedź :) I zaznaczam , że ma 1,5 roku.

WItam,
Ważna na pewno jest dieta - zmiany skórne mogą ulegać nasileniu po zjedzeniu alergenów pokarmowych tj. mleko krowie, żółty ser, jaja kurze, pszenica i soja, orzechy włoskie, orzeszki ziemne, czekolada i kakao, owoce cytrusowe, kwaśne zupy i owoce (truskawki, maliny).
Istotne może też okazać się wyeliminowanie alergenów roztoczy kurzu domowego czy też sierści zwierząt (kot, pies)
Niezastąpione w pielęgnacji skóry atopowej są środki nawilżające i natłuszczające – emolienty. Występują w różnych postaciach – kremów, żeli, maści, płynów do kąpieli. Należy je stosować kilka razy dziennie.
Odsyłam również do różnych zdrowotnych portali internetowych, na których znajdzie Pani wiele praktycznych porad dotyczących problemu AZS u dzieci.
Pozdrawiam