Żywienie przy stomii na jelicie cienkim

tato ma stomie na jeclicie cienkim od 10 dni. czy moze wszystko jesc? bo mam ciagle mowi ze zapierajaca i nie pozwala pic kawy, piwa jesc samzonego etc. Zdaje sobie sprawe ze musi uwazac co je i sie ograniczac ale sie denerwuje bo dodatkowo ma raka kosci i marzy o tym zeby zjec cos innego niz tylko bialy serek, buleczke czy ryz.

Przy stomii jeżeli nie chce się różnych niezbyt nieprzyjemnych powikłań rzeczywiście najlepiej jest się ograniczyć do diety lekkostrawnej, wykluczającej produkty wzdęciogenne i zapierające. Dyskomfort wywołany dietą jest zapewne mniejszy niż ten jaki wywoła nie stosowanie się do jej zasad. Jedyne co pozostaje w tej sytuacji to życzyć dużo wytrwałości.