Żywienie przy zapaleniu jamy brzucha

Mam zapalemie jamy brzucha jaką diete mam co mogę jeść?

Pieczywo jasne, czerstwawe, ogólne ograniczenie produktów tłustych np. sery żółte, kiełbasy, śmietana na rzecz np. jogurtu, chudego drobiu. Warzywa parowane lub z wody. Obróbka termiczna lekka np. gotowanie, pieczenie, duszenie.
Proszę nawadniać się odpowiednio, wskazane zioła typu: rumianek, szałwia, pokrzywa. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Pozdrawiam.