Żywienie trzyletniego dziecka, które ma pokrzywkę

mam trzy letnie dziecko ma przewleklom pokrzy wke matka ma atopowe zapalenie skury jakie produkty do jedzenia moge podac

Powinna Pani wykonać badania alergologiczne i ustalić na co dziecko jest uczulone. Nie ma uniwersalnych alergenów, których wykluczenie pozwoli na złagodzenie objawów choroby. Po wykonaniu badań dietę należy ustalić eliminując produkty, które dają reakcje uczuleniowe (dla których w badaniach krwi wychodzi wysoki poziom przeciwciał klasy IgE). Sugeruję wyniki badania i dietę skonsultować ze specjalistą, gdyż produkty wykluczone należy zastąpić innymi, wnoszącymi składniki odżywcze, które wraz z alergenami zostały wyeliminowane.