Żywność kupowana w puszkach a dieta

Witam Piszę, aby zapytać o żywność kupowaną w puszkach. Konkretnie interesuję mnie fasola konserwowa, zarówno biała jak i czerwona . Jak to się ma do składników odżywczych, czy jest ona zdrowa i watro ją jeść? I jak często? Kupuję oczywiście tą bez cukru, jedynie z solą, a i tak przed jedzeniem dokładnie przepłukuję. Zdaję sobie sprawę,ze lepiej samemu przygotować, jednak nie zawsze pozwala mi na to czas. Czy opcja w puszcze może być dobrym zastępstwem? Pozdrawiam

Witam Panią,
na rynku sa dostęne rózne formy. Produkty w puszkach można śmiało jeść, aczkolwiek należy pamiętaj, że proces konserwacji niestety zabija wiele cennych wartości odżywczych. Podczas gotowanoa też tak jest, ale wiecej pozostaje w produkcie. Nie ukrywam, że lepiej byłoby jakby Pani sama ugotowała sobie taką fasolę, ale w sytuacjach, gdy nie ma takiej możliwości lub czasu, zamiana jej na fasolę puszkową będzie ok :)

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

składników odżywczych jest mniej, ale to dobra alternatywa jeżeli nie może Pani przygotować posiłku w domu.

Pozdrawiam