Żywotność plemnika na suchej dłoni

witam , mam małe pytanie , mam dni płodne a nawet chyba owulacje chciałam zapytać czy jest możliwe żeby plemnik był jeszcze aktywny na wytartej dłoni chusteczką . gdzie po ok 10 min chłopak robił mi dobrze palcem w pochwie , boję sie czy jest to możliwe żeby doszło do zapłodnienia . bo mnie się wydaje , że jest to niemożliwe żeby plemniki przeżyły w takim środowisku prosze o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Plemniki w niesprzyjających warunkach, tj. na skórze dłoni przeżywają do kilku minut. W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest zatem naprawdę znikome.