Żywotność plemników po myciu wodą z mydłem

Witam Mam pytanie . Czy jeśli na dłoni chłopaka znajdowała się sperma a dłonie przetarł mokrym ręcznikiem , następnie po ok 15 max 20 min umył ręce ciepłą wodą z mydłem a po kolejnych 15 min dopiero dotknął mnie w miejsce intymne ( chodzi o petting ) tą samą dłonią to jest ryzyko ,że plemniki mogły nadal znajdować się na jego dłoni po takim dokładnym zadbaniu o czystość tej dłoni i zostać wprowadzone do pochwy ? Chce podkreślić że miałam wtedy dni płodne i dlatego się martwię .proszę o odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Plemniki w niekorzystnych warunkach (tj. na skórze) przeżywają maksymalnie do kilku minut. W opisanym przypadku nie ma zatem ryzyka ciąży. Nie ma powodów do niepokoju.