Żywotność plemników w dni niepłodne

Witam. Chciałam zapytać ile żyją plemniki w dni niepłodne w tzw niesprzyjających warunkach. Wiem ze przeżyć mogą od 3-5 dni ale czy np kiedy współżycie odbędzie się 5 dc a owulacja będzie 11 dc i zakładając że nie ma śluzu płodnego w tym 5 dc to przeżyją do 11 ? Pozdrawiam

Magdalena StusiĹska

Poglądy na temat długości życia plemników są różne. Są prace, które mówią, że te mogą żyć nawet do 7miu dni. Warto pamiętać, że największa szansa na zapłodnienie występuje przy stosunku który odbywa się dwa dni przed owulacją.