ZZSK z zapaleniem obwodowym oraz wysiękiem

okazało się że mam ZZSK z zapaleniem obwodowym oraz wysiękiem ok. 40mml płynu w każdym kolanie-zapalenie maziowki-fałdy są widoczne najbardziej nad rzepką. morfologia krwi poza ob =20, jest w normach. MR nie wykazuje patologi kości chrząstki itp., czynnik reumatyczny ujemny, reumatolog proponuje synowektomię na otwarto-podobno lepiej można wyczyścić i usunąć maziowkę, ortopeda proponuje artroskopię. Boję się że tych zabiegów w przyszłości może być więcej stąd moje pytanie co wybrać a czego bać

Witam. Artroskopia jest zabiegiem mniej inwazyjnym, w związku z czym myślę że w pierwszej kolejności należy spróbować takiej metody. Jeśli nie przyniesie oczekiwanych rezultatów możliwe będzie wykonanie zabiegu "na otwarto".