Trwa ładowanie...

Reanimacja - masaż serca i sztuczne oddychanie (WIDEO)

Zobacz film: "Reanimacja - masaż serca i sztuczne oddychanie"

Wiedząc, jak skutecznie przeprowadzić reanimację można uratować komuś życie. Masaż serca i sztuczne oddychanie to podstawa, gdy wezwiemy karetkę i czekamy na pomoc.

Obejrzyj nasz materiał i dowiedz się, jak prawidłowo ją przeprowadzić. Reanimacja może uchronić kogoś od śmierci i wielu poważnych zmian w organizmie. Każdy powinien znać zasady pierwszej pomocy, żeby wiedzieć co robić i nie spanikować w najgorszym momencie. Możemy być świadkiem lub uczestnikiem wypadku, nasz obowiązek to udzielenie pomocy, jeżeli tylko jesteśmy w stanie to zrobić.

Konieczne jest sprawdzenie czy poszkodowana osoba oddycha, reaguje na głos, nie ma niczego w buzi. Jeżeli serce pracuje to należy ułożyć ją w pozycji bezpiecznej i czekać na przyjazd pogotowia ratunkowego. Sytuacja komplikuje się w momencie, gdy pacjent nie ma tętna i czynności oddechowych. Wówczas konieczne jest przystąpienie do masażu serca.

Należy wiedzieć w jakim miejscu układa się dłonie, jak mocno się naciska i ile ruchów należy wykonać w jednej serii. Ważne jest to, żeby kontynuować reanimację do momentu odzyskania oddechu i tętna lub do przyjazdu ratowników medycznych. Udzielenie pierwszej pomocy i szybkie wezwanie pogotowia ratunkowego może uratować życie. W takiej sytuacji liczy się każda sekunda.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza