Przejdź na WP

Rekord Guinnessa. Najstarsza żyjąca osoba na świecie ma 116 lat

Kane Tanaka z Futokuki na wyspie Kiusiu ma 116 lat i właśnie została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa jako najstarsza żyjąca osoba na świecie. Jest też najstarszą żyjącą kobietą. Kane odebrała tytuł w obecności burmistrza i rodziny.

Zobacz film: "Chcesz żyć 10 lat dłużej? Stosuj się do tych rad"

1. Kim jest najstarsza osoba na świecie?

Kane Tanaka urodziła się 2 stycznia 1903 roku. Japonka pochodzi z wielodzietnej rodziny. Miała dzięwięcioro rodzeństwa. Ona sama urodziła się jako siódme dziecko. W 1922 poślubiła Hideo Tanakę. Małżeństwo miało 5 dzieci. Czworo własnych i jedno adoptowane.

Tanaka ma też pięcioro wnuków i ośmioro prawnuków. Jaki jest sekret jej długowieczności?

2. Sekret długowieczności Kane Tanaki

Jak czytamy w opisie w Księdze rekordów Guinnessa, Tanaka codziennie wstaje o godz. 6 rano. Mimo zaawansowanego wieku, Japonka lubi po południu powtarzać zadania z matematyki. Gra też z pracownikami domu opieki społecznej, w którym przebywa, w grę planszową Othello.

Podczas ceremonii wręczania certyfikatu, Tanaka została zapytana o to, jaka jest najszczęśliwsza chwila jej życia. Odpowiedziała: ''Teraz''.

Kane lubi też słodycze. Otrzymane wraz z certyfikatem pudełko czekoladek otworzyła od razu.

Pani Tanaka została najstarszą żyjącą kobietą na świecie, po śmierci 117-letniej Japonki Chiyo Miyako.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Kane Tanaka to najstarsza osoba na świecie
Kane Tanaka to najstarsza osoba na świecie (vignette.wikia.nocookie.net)

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy